" استقبال از بهار، در جشن نوروز ایرانی و سال نو بنگالی"

" استقبال از بهار، در جشن نوروز ایرانی و سال نو بنگالی"

براساس گزارش آقای دکتر محمکاظم کهدویی استاد اعزامی به کشور بنگلادش: " در آستانه سال جدید بنگالی (۱۴ آوریل) و همزمان با جشنهای سراسری سال نو، به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در داکا، برنامه «جشنواره بهاری: استقبال از بهار در جشن نوروز ایرانی و سال نو بنگالی (بنگلا نابابرشا)» با مشارکت آکادمی هنرهای بنگلادش( شیلپاکالا) برگزار گردید."
قدردانی از تلاشهای استاد اعزامی به کشور بنگلادش با اهدای« لوح سپاس»

قدردانی از تلاشهای استاد اعزامی به کشور بنگلادش با اهدای« لوح سپاس»

براساس گزارش ارسالی از آقای دکتر محمدکاظم کهدویی استاد اعزامی به کشور بنگلادش: در اولین مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا، که روز شنبه ۳۰ ماه مارس ۲۰۱۹ برابر با ۱۱ فروردین ۱۳۹۸، با حضور معاون دانشگاه داکا، سرپرست سفارت ج.ا. ایران، سرپرست رایزنی فرهنگی، استادان و رؤسای گروههای فارسی دانشگاههای داکا، راجشاهی و چیتاگنگ، و نزدیک به ۲۰۰ نفر از فارغ التحصیلان گروه زبان و ادبیات فارسی، در محل سالن بزرگ استادان برگزار شد، به پاس قدردانی از خدمات محمدکاظم کهدویی، استاد اعزامی، به گروه زبان و ادبیات فارسی، در سالهای ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۵، و همچنین تلاشهای نامبرده در دور جدید حضور در گروه یادشده، با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.
گزارشی از برگزاری اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی  پس از ۴۰ سال در دانشگاه داکا

گزارشی از برگزاری اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی پس از ۴۰ سال در دانشگاه داکا

براساس گزارش ارسالی از آقای دکتر کهدویی استاد اعزامی به بنگلادش: اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا، از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۳۰ ماه مارس ۲۰۱۹ برابر با ۱۱ فروردین ۱۳۹۸، در محل سالن بزرگ استادان دانشگاه داکا برگزار شد.
برگزاری مراسم جشن نوروزی در دانشگاه دولتی تفلیس

برگزاری مراسم جشن نوروزی در دانشگاه دولتی تفلیس

براساس گزارش ارسالی از آقای دکتر عباس جاهدجاه استاد اعزامی به گرجستان: مراسم جشن نوروزی نیز در دانشگاه دولتی تفلیس برگزار گردید و سفره نوروزی گسترده شد. در این مراسم دانشجویان به مقایسه سال نو گرجی و ایرانی پرداختند که با موسیقی و شعر خوانی همراه بود. توجه و حمایت سفیر محترم جناب آقایی دکتر قوام شهیدی و رایزن محترم فرهنگی جناب آقای مصطفوی و همت و علاقه استادان گرامی بومی و دانشجویان عزیز در این مهم جای تقدیر و تشکر دارد.
برگزاری نشست مسئولان دانشگاه شیراز بامسئولان دانشگاه گرجستان

برگزاری نشست مسئولان دانشگاه شیراز بامسئولان دانشگاه گرجستان

باتوجه به گزارش ارسالی از آقای دکتر عباس جاهدجاه استاد اعزامی به گرجستان: پیرو تفاهم نامه سال گذشته دانشگاه گرجستان با دانشگاه شیراز در آغاز سال شاهد حضور و سخنرانی دکتر علیرضا عسکری چاوردی استاد محترم گروه باستان شناسی دانشگاه شیراز و مدیر پروژه ی باستان شناسی تخت جمشید در تفلیس بودیم. ایشان در این سخنرانی نتایج جذاب و شگفت انگیز اکتشافات ده ساله در تخت جمشید را ارائه نمودند که با استقبال استادان گرجی مواجه شد.
پیام نوروزی آقای دکتر بهادر باقری

پیام نوروزی آقای دکتر بهادر باقری

ای پرستویی که در تمام عمر خود مسافری آخر این همه بهار را از کجا؟ چگونه با خودت می‌آوری؟