آزمون المپیاد زبانها در دانشگاه آبلای خان قزاقستان واقع در شهر آلماتی برگزار شد

۳۰ تیر ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۸ کد : ۱۷۹۹۹ آرشیو قدیمی
تعداد بازدید:۳۲۶

روز جمعه 28/2/2014 برابر 9/12/1392 شمسی آزمون المپیاد زبانها در دانشگاه آبلای خان قزاقستان واقع در شهر آلماتی برگزار شد . در مراسم افتتاح که ساعت 9 صبح شروع شد سفیران و سرکنسولها یا نمایندگانشان حضور مؤثر و با نشاطی داشتند و این برای دانشجویان زبانشان بسیار روحیه بخش بود. مخصوصا جالب بود که کشور مصر با اینکه درگیر مشکلات داخلی است چندین استاد به این کشور اعزام کرده است و سفیر آنها با نشاط تمام به دو زبان انگلیسی و روسی سخنرانی کرد و توسط حاضران بسیار تشویق شد.

تعداد دانشجویان زبان و ادبیات فارسی که در این آزمون شرکت کردند 7 نفر بود. کیفیت سؤالهای طرح شده درخور تأمل بود و برخی از همکاران از جمله دکتر صفر عبدالله هم همین عقیده را داشتند. سؤالها در واریانتهای مختلفی عرضه شده بود اما تفاوت واریانتها بسیار اندک بود. 

آزمون تا ساعت 4 بعد از ظهر ادامه داشت و پس از آن تصحیح برگه ها شروع شد و تا حدود ساعت 6 ادامه داشت. پس از آن آزمون شفاهی برگزار شد و تا حدود ساعت 7 ادامه داشت و در نهایت نمرات دانشجویان اعلام شد و نفرات برتر مشخص شدند.

مراسم پایانی این همایش در روز شنبه 29/2/2014 در سالن همایشهای این دانشگاه برگزار شد و کمپین هر زبانی به دانشجویان برگزیده خود لوح تقدیر و جایزه اهدا کردند. در مورد دانشجویان زبان و ادبیات فارسی همکار گرامی و دلسوزمان جناب آقای دکتر صفر عبدالله شخصا جوایزی را تهیه کرده بود و همراه با لوح تقدیری که ریاست دانشگاه تهیه کرده بود به دانشجویان اهدا کردیم.

به نقل از گزارش ارسالی دکتر محمدی آسیابادی استاد اعزامی وزارت