افتتاحیه ششمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه استانبول

۳۰ تیر ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۷ کد : ۱۸۷۵۵ آرشیو قدیمی
تعداد بازدید:۲۷۱
افتتاحیه ششمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه استانبول

  

مراسم افتتاحیه ششمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی  دانشگاه استانبول  روز چهارشنبه  مورخ 29/4/92 با حضور  دکتر کاووس حسن لی استاد اعزامی وزارت علوم به دانشگاه استانبول، آقای امینی کارشناس  فرهنگی سرکنسولگری ج.ا ایران در استانبول ؛دکترعلی گوزل یوز رئیس کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول ،  دکتر عبداله دودانگه از مدرسان دوره ؛ استادان کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول و دانشجویان و زبان آموزان فارسی در سالن اجتماعات دانشگاه  استانبول برگزارشد.

آقای  دکتر علی گوزل یوز رئیس  کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول  از  وابستگی فرهنگی ج.ا ایران در استانبول  به جهت برنامه ریزی برای برپایی اینگونه دوره ها تشکر نمود  و با تاکید بر سودمند بودن این دوره  برای دانشجویان ،  برپایی دوره را اقدامی مثبت ارزیابی کردند.

 سپس آقای امینی کارشناس فرهنگی سرکنسولگری ج. ا.ایران در استانبول به  حاضران در مراسم خیر مقدم گفت و از  مساعدت مسئولین دانشگاه استانبول در برگزاری ششمین  دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی تشکر نموده و ادامه داد: امیدوارم شرکت کنندگان از مطالب و دروس ارائه شده توسط استادان  استفاده  علمی لازم را ببرند  و انشاالله برای دوره های پیشرفته تر به ج.ا.ایران اعزام شوند. در ادامه ایشان به تشریح برنامه های بخش فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در استانبول پرداختند . ایشان اضافه نمودن در نظر است دانشجویان ممتاز این دوره برای ادامه فارسی آموزی خود  در سطوح بالاتر بعد از ماه مبارک رمضان به ایران اعزام شوند.

وی اظهار داشتند ششمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی در سه سطح مبتدی ؛ متوسط و پیشرفه برگزار خواهد شد . در دو سطح اول و دوم فارسی آموزان به فراگیری خواندن و نوشتن مشغول خواهند بود و در سطح سوم به فراگیری گوشه ای از غزلیات سعدی و فراگیری آداب و رسوم ایران از طریق نمایش فیلم می پردازند. 

 

 در ادامه آقای دکتر کاووس حسن لی استاد اعزامی وزارت علوم به دانشگاه استانبول با اظهار خوشحالی خود از برگزاری دوره جدید به فراگیران زبان و ادبیات فارسی افزود: دانشجویان با عشق و علاقه در کلاسهای این دوره شرکت نمایند و با پی گیر ی مطالب سعی بر یادگیری هر چه بیشتر داشته باشند ، من  از این جهت به این عزیزان تبریک عرض می کنم و می خو.اهم که از یادگیری و دانش افزایی غافل نشوند .

در پایان مراسم  گواهینامه پایان دوره  سه ماهه حافظ شناسی که  ازسوی وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در استانبول در مرکز خاور شناسی این دانشگاه برگزار شده بود ؛ به افراد شرکت کننده در آن دوره اهداء گردید. وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در استانبول به پاس زحمات و تلاش های استاد این دوره  جناب آقای دکتر کاووس حسن لی با اهداء لوح یادبود و هدیه ای ناقابل از ایشان قدر دانی نمودند.

 

شایان ذکر است ششمین   دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی از تاریخ 29/4/92 تا 19/5/92 در سه سطح مقدماتی ، متوسط و پیشرفته به مدت سه هفته  در سالن اجتماعات دانشگاه  استانبول با حضور80 نفرآغاز گردید .