برگزاری کنفرانس «تفکرات اقبال لاهوری برای نوسازی جامعه اسلامی» در دانشگاه "نومل" اسلام آباد

برگزاری کنفرانس «تفکرات اقبال لاهوری برای نوسازی جامعه اسلامی» در دانشگاه "نومل" اسلام آباد

تعداد بازدید:۷۲۴
روز پنجشنبه کنفرانس تفکرات اقبال لاهوری با حضور و سخنرانی اقبال شناسان برجسته جهان، اساتید زبان فارسی پاکستان، رییس دانشگاه پیام نور و سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه زبانهای نوین اسلام آباد ( نومل ) برگزار گردید.
برگزاری کنفرانس «تفکرات اقبال لاهوری برای نوسازی جامعه اسلامی» در دانشگاه "نومل" اسلام آباد

روز پنجشنبه کنفرانس تفکرات اقبال لاهوری با حضور و سخنرانی اقبال شناسان برجسته جهان، اساتید زبان فارسی پاکستان، رییس دانشگاه پیام نور و سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه زبانهای نوین اسلام آباد (نومل) برگزار گردید.

به گزارش ایرنا «مهدی هنردوست» عصر پنجشنبه در کنفرانس بین المللی «تفکرات اقبال لاهوری برای نوسازی جامعه اسلامی؛ فرصت ها و چالش ها»، در دانشگاه ملی زبان های مدرن پاکستان (نومل) گفت: علامه اقبال لاهوری از روشنفکران و متفکران جهان اسلام است که اندیشه های وی درس بزرگی برای نسل کنونی و آیندگان است.
وی افزود: علامه اقبال لاهوری، در کشورهای اسلامی به عنوان اندیشمند و کسی که تلاش کرد تا دستورات و آموزه های واقعی دین اسلام را احیا کند، مطرح است.
هنردوست اضافه کرد: علامه اقبال لاهوری، عمل به دستورات دین مبین اسلام را تنها راه نجات مسلمانان جهان می دانست و طبق گفته های اقبال، با عمل به آموزه های دین اسلام، مسلمانان می توانند مشکلات خود را برابر دنیای غرب حل کنند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنانش با تبیین تفکرات و نظریات اقبال لاهوری در گسترش وحدت و خودباوری مسلمانان، افزود: اگر در مکاتب دیگر به شکسپیر یا ویکتورهوگو افتخار می شود، مسلمانان به ویژه در ایران و پاکستان به اندیشمند بزرگی نظیر علامه اقبال لاهوری افتخار می کنند.
هنردوست همچنین با تشریح توطئه های دشمنان برای شکاف در میان امت اسلام گفت: بیشتر مشکلات و بلایای موجود در کشورهای مسلمان، تحت عنوان یک سناریو نوشته شده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در پایان سخنانش، با تاکید بر لزوم اتحاد و همبستگی مسلمانان برابر توطئه های اختلاف افکنانه دشمنان، گفت: با اختلافات میان امت اسلام در دنیای امروز، شاهد شکاف در میان کشورهای مسلمان هستیم.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: اقبال لاهوری پاکستان پیام نور