معرفی سایت آموزش مجازی زبان فارسی طراحی استادان اعزامی وزارت عتف به گرجستان

معرفی سایت آموزش مجازی زبان فارسی طراحی استادان اعزامی وزارت عتف به گرجستان

تعداد بازدید:۵۱۲
persian۴you یک سامانه‌ی کمک آموزشی است که هدف از آن کمک به یادگیری زبان فارسی و فراهم آوردن بستری جهت شناخت بهتر فرهنگ ایرانی است. این سایت را استادان اعزامی وزارت علوم به کشور گرجستان ( دکتر عباس جاهدجاه و دکتر لیلا رضایی) تولید و راه اندازی کرده اند. مواد آموزشی در این سایت صرفا در قالب ویدیو ارائه شده، در چهار گروه فیلم، روایت، موسیقی و درس قرار گرفته، و در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته رده بندی می‌شوند.
معرفی سایت آموزش مجازی زبان فارسی طراحی استادان اعزامی وزارت عتف به گرجستان

persian4you یک سامانه‌ی کمک آموزشی است که هدف از آن کمک به یادگیری زبان فارسی و فراهم آوردن بستری جهت شناخت بهتر فرهنگ ایرانی است. این سایت را استادان اعزامی وزارت علوم به کشور گرجستان (دکتر عباس جاهدجاه و دکتر لیلا رضایی) تولید و راه اندازی کرده اند. مواد آموزشی در این سایت صرفاً در قالب ویدیو ارائه شده، در چهار گروه فیلم، روایت، موسیقی و درس قرار گرفته، و در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته رده بندی می‌شوند.

تمامی ویدیوهای این سامانه دارای زیرنویس فارسی و اعراب‌گذاری شده هستند. اسامی خاص در متن مشخص شده‌اند. همچنین متن تمامی ویدیوها به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای توضیحات معنایی، تلفظی و دستوری است. با کلیک بر هر جمله، امکان تکرار نامحدود آن وجود دارد. جمله‌ی در حال پخش متمایز می شود. صفحه نمایشگر سامانه، به صورت شناور طراحی شده تا کاربران به آسانی متن وتصویر را در کنار هم داشته باشند. کاربران همچنین می توانند پس از دیدن هر ویدیو، با ثبت نام در سامانه، در یک آزمون کوتاه شرکت کنند.
طراحی این سامانه از بهمن ماه ۱۳۹۵ شروع شد و نسخه مقدماتی آن در مهرماه ۱۳۹۶ بر روی شبکه اینترنت قرار گرفت. ایجاد این سامانه روندی مرحله به مرحله داشت که بر اساس نیاز و نظر فارسی‌آموزان کشور گرجستان شکل می‌گرفت و اصلاح می‌شد. تمامی مطالب خواه فیلم یا موسیقی، خواه روایت یا درس، همگی بر اساس نیازسنجی و ارتباط مستقیم با فارسی‌آموزان انتخاب یا تولید شده است. این روند هنوز در حال پیگیری است و سایت در حال کامل‌تر شدن است.
در این سامانه هم مجموعه‌ای از امکانات سایت‌های نام‌آشنایی چون ,ted.com engvid.comو fluentu.com در کنار هم قرار گرفته و هم به یمن بهره‌گیری از توانمندی مهندسان دلسوز ایرانی، این سامانه از امکاناتی بهره‌مند شده که در سامانه‌های مشابه شاهد آن نیستیم. امیدواریم که با این کوشش قدمی هر چند کوچک در غنای منابع و پیشرفت روش‌های فارسی‌آموزی برداشته باشیم. فایل معرفی کامل سامانه در قالب پاورپوینت در زیر ارائه می گردد.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: گرجستان سایت دکتر جاهدجاه دکتر رضایی


( ۱ )