برگزاری آزمون سامفا در مرکز بین المللی زبان فارسی دانشگاه فردوسی مشهد

برگزاری آزمون سامفا در مرکز بین المللی زبان فارسی دانشگاه فردوسی مشهد

تعداد بازدید:۳۱۸
چهارمین آزمون سنجش استانداردهای مهارت های زبان فارسی (سامفا) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد، روزهای پنج شنبه ۲۷ دیماه و جمعه ۲۸ دیماه ۹۷ با حضور ۶۷ داوطلب از کشورهای عراق ، سوریه، لبنان و اندونزی برگزار شد.
برگزاری آزمون سامفا در مرکز بین المللی زبان فارسی دانشگاه فردوسی مشهد

چهارمین آزمون سنجش استانداردهای مهارت های زبان فارسی (سامفا) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد، روزهای پنج شنبه ۲۷ دیماه و جمعه ۲۸ دیماه ۹۷ با حضور ۶۷ داوطلب از کشورهای عراق، سوریه، لبنان و اندونزی برگزار شد.
روز جمعه ۲۸ دیماه، دکتر بهادر باقری، معاون اجرایی و گسترش زبان فارسی و ایران شناسی دردانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور وزارت علوم و تحقیقات و فناوری از روند برگزاری آزمون سامفا در این مرکز بازدید و در ادامه طی نشستی با دکتر محمد تقوی، رئیس مرکز فردوسی، درباره فعالیت های مرکز گفتگو کردند.

این آزمون در دو روز برگزار شد که در روز اول داوطلبان در بخش عمومی به سوالات مرتبط با مهارت های شنیداری، خوانداری، نوشتاری، گفتاری پاسخ دادند و روز جمعه به آزمون آکادمیک در چهار گروه علوم انسانی، مهندسی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی اختصاص داشت.
گفتنی است این آزمون به صورت همزمان در مراکز زبان فارسی، دانشگاه فردوسی مشهد، دهخدا تهران، قزوین، اصفهان، بابلسر وکردستان برگزار شد. همچنین این آزمون در خارج از کشور در کشورهای عراق (اربیل و نجف)، لبنان (بیروت)، ترکیه (آنکارا)، گرجستان (تفلیس)، بنگلادش (داکا) به صورت همزمان برگزار شد.
داوطلبان پس از کسب موفقیت در این آزمون از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش کشور گواهینامه دریافت خواهند کرد.

کلید واژه ها: آزمون سامفا فردوسی مشهد دکتر بهادر باقری