دیدار و گفتگوی هیأت اتریشی موسسه‌ی ایران‌شناسی فرهنگستان علوم اتریش با آقای دکتر سالار آملی

دیدار و گفتگوی هیأت اتریشی موسسه‌ی ایران‌شناسی فرهنگستان علوم اتریش با آقای دکتر سالار آملی

تعداد بازدید:۴۷۱
"گفتگو برای گسترش روابط علمی و فرهنگی ایران و اتریش" هیأت اتریشی فرهنگستان علوم اتریش (بخش ایران شناسی) در روز دوشنبه اول بهمن ۱۳۹۷ در وزارت علوم با دکتر سالار آملی، دیدار و گفتگو کردند. در این نشست، از اتریش معاون فرهنگستان یاشده و هیأت همراه؛ و از ایران دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی و معاونان ایشان دکتر کوهیان و دکتر بهادر باقری، همچنین دکتر عزیزالله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی و دکتر رسول رسولی‌پور مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی این دانشگاه حضور داشتند. دانشگاه خوارزمی حدود دوسال است که هماهنگ کننده روابط علمی و فرهنگی دانشگاه‌های ایران با کشور اتریش است. نمایندگان هیأت ایرانی بر عزم وزارت علوم و دانشگاه‌های ایران برای گسترش روابط علمی و فرهنگی، تبادل استاد و دانشجو، بورس­‌های تحصیلی و فرصت‌های مطالعاتی تأکید کردند.
دیدار و گفتگوی هیأت اتریشی موسسه‌ی ایران‌شناسی فرهنگستان علوم اتریش با آقای دکتر سالار آملی

هیأت اتریشی فرهنگستان علوم اتریش (بخش ایران شناسی) در روز دوشنبه اول بهمن ۱۳۹۷ در وزارت علوم با دکتر سالار آملی، دیدار و گفتگو کردند. در این نشست، از اتریش معاون فرهنگستان یاشده و هیأت همراه؛ و از ایران دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی
و معاونان ایشان دکتر کوهیان و دکتر بهادر باقری، همچنین دکتر عزیزالله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی و دکتر رسول رسولی‌پور مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی این دانشگاه حضور داشتند. دانشگاه خوارزمی حدود دوسال است که هماهنگ کننده روابط علمی و فرهنگی دانشگاه‌های ایران با کشور اتریش است. نمایندگان هیأت ایرانی بر عزم وزارت علوم و دانشگاه‌های ایران برای گسترش روابط علمی و فرهنگی، تبادل استاد و دانشجو، بورس‌‌های تحصیلی و فرصت‌های مطالعاتی تأکید کردند.

دکتر باقری، معاون گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور نیز از تلاش دویست ساله بخش ایران‌شناسی فرهنگستان علوم اتریش و همچنین دپارتمان شرق‌شناسی دانشگاه وین قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با تلاش و پیگیری دوستان مشتاق زبان و فرهنگ ایرانی در اتریش، بتوانیم کرسی زبان فارسی یا ایران شناسی را در دانشگاه وین تأسیس کنیم.

خانم بیرگیت گشیر، وابسته فرهنگی و معاون مدیر انجمن فرهنگی اتریش سفارت اتریش در ایران نیز از عزم و اشتیاق فراوان این سفارت برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و ادبی دو کشور به‌ویژه در زمینه ادبیات معاصر ایران و اتریش استقبال کرد و مقرر شد این برنامه‌ها با همکاری معاونت گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی با جدیت دنبال شود.

کلید واژه ها: دکترباقری دکتر سالارآملی اتریش