دیدار و گفتگوی مدیر کانون گسترش فرهنگ پارسی چلیابینسک روسیه با دکتر بهادر باقری

تعداد بازدید:۱۰۶۰
آقایان میخاییل آنسیموف مدیر کانون گسترش فرهنگ پارسی «حافظ» استان چلیابینسک روسیه و مهندس علی عسگری نماینده‌ی این کانون در ایران، در روز یکشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۸ در وزارت علوم با دکتر بهادر باقری معاون گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در دانشگاه ها و مراکز علمی خارج از کشور مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفتگو کردند.
دیدار و گفتگوی مدیر کانون گسترش فرهنگ پارسی چلیابینسک روسیه با دکتر بهادر باقری

آقایان میخاییل آنسیموف مدیر کانون گسترش فرهنگ پارسی «حافظ» استان چلیابینسک روسیه و مهندس علی عسگری نمایندهی این کانون در ایران، در روز یکشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۹۸ در وزارت علوم با دکتر بهادر باقری معاون گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در دانشگاه ها و مراکز علمی خارج از کشور مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفتگو کردند.

 

ایشان که از دوستداران ادبیات و فرهنگ ایرانی است و زبان فارسی را به خوبی و بدون کلاس و استاد آموخته است، در این کانون مردم نهاد به معرفی ابعاد گوناگون فرهنگ و تمدن ایرانی همت گماشته است و خواهان همکاری شخصیت‌ها و مجامع فرهنگی ایران با این کانون و همچنین کمک به گسترش زبان فارسی در این استان شد.

 

دکتر باقری ضمن خوشامدگویی به ایشان و قدردانی از تلاش ارزنده ایشان و دوستانشان در روسیه، آمادگی وزارت علوم را برای همکاری و همفکری در عرصه های ادبی و فرهنگی و اعطای بورس به دانشجویان علاقه‌مند و همچنین اعزام استاد زبان و ادبیات فارسی به دانشگاه چلیابینسک اعلام کرد.

کلید واژه ها: مرکز همکاری های علمی بین المللی معاونت گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی زبان فارسی ایران شناسی ادبیات فارسی دکتر بهادر باقرى روسیه


( ۸ )