برگزاری مراسم اختتامیه دوره دانش افزایی زبان فارسی در دانشگاه راجشاهی

تعداد بازدید:۳۲۱
دوره دانش آموزی و کارگاه آموزش زبان فارسی که در دانشگاه راجشاهی کشور بنگلادش به مدت یک هفته برای استادان و دانشجویان گروه زبان و ادبیات فارسی(در سه کلاس: استادان، دانشجویان برتر، و عمومی) برگزار شده بود، به پایان رسید و مراسم اختتامیه آن از ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز یکشنبه، هشتم دی ماه ۱۳۹۸ برگزار شد.
برگزاری مراسم اختتامیه دوره دانش افزایی زبان فارسی در دانشگاه راجشاهی

دوره دانش آموزی و کارگاه آموزش زبان فارسی که در دانشگاه راجشاهی کشور بنگلادش به مدت یک هفته برای استادان و دانشجویان گروه زبان و ادبیات فارسی (در سه کلاس: استادان، دانشجویان برتر، و عمومی) برگزار شده بود، به پایان رسید و مراسم اختتامیه آن از ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز یکشنبه، هشتم دی ماه ۱۳۹۸ با حضور آقایان محمدرضا نفر، سفیر، دکتر سید حسن صحت رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش، پروفسور فضل الحق، رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه راجشاهی، دکتر محمد کاظم کهدویی استاد اعزامی ایران به دانشگاه داکا، دکتر امید همدانی، استاد اعزامی ایران به دانشگاه راجشاهی، خانم دکتر الهام ملک زاده، مدرس دوره آموزشی، رئیس و استادان و دانشجویان گروه زبان و ادبیات فارسی و، در سالن گروه زبان و ادبیات فارسی برگزار شد.

 

مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم شروع شد، پس از آن آقای دکتر محمد کمال الدین گزارشی از دوره آموزشی ارائه کرد و پس از آن آقای محمد محرم حسین، از دانشجویان دکتری فارسی، سروده خود را به فارسی برای خوشامد گویی مهمانان به صورت سرود خواند.

 

آقای اقبال حسین، یکی از دانشجویان فوق لیسانس نیز در خصوص علاقه خود به زبان فارسی و توجّه به این زبان شیوا و اهمیت دوره بازآموزی به فارسی سخن گفت که مورد توجه مهمانان قرار گرفت.

پروفسور شمیم خان، استاد بازنشسته گروه زبان و ادبیات فارسی، خیر مقدم خود را عرضه داشت،

 

پس از آن چند تن از استادان، همچنین استادان اعزامیِ و مدرّسِ دوره آموزشی، سخن گفتند و در ادامه، پروفسور فضل الحق، رئیس دانشکده علوم انسانی و سپس رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، و سفیر جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کردند. در پایان نیز رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی، مطالبی را در خصوص حضور مهمانان همچنین استادان و مدرسان دوره آموزشی بیان داشت.

 

دکتر محمد کاظم کهدویی استاد اعزامی ایران به دانشگاه داکا

کلید واژه ها: مرکز همکاری های علمی بین المللی معاونت گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی زبان فارسی ادبیات فارسی ایران شناسی دکترمحدکاظم کهدویى بنگلادش استاد اعزامی دوره دانش افزایی زبان فارسی


( ۳ )