پیام تسلیت دکتر باقری به مناسبت درگذشت خانم دکتر عصمت اسماعیلی، استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سمنان

تعداد بازدید:۵۳۲
دکتر بهادر باقری معاون گسترش زبان فارسی و ایران شناسی در خارج از کشور مرکز همکاری های علمی بین المللی، در پیامی درگذشت اندوهبار خانم دکتر عصمت اسماعیلی، استاد و ادیب گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سمنان را به رییس دانشگاه و جامعه علمی و ادبی تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دکتر باقری به مناسبت درگذشت خانم دکتر عصمت اسماعیلی، استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سمنان

جناب آقای دکتر مسعود نصیری زرندی
رئیس محترم دانشگاه سمنان
با سلام و احترام

درگذشت اندوهبار و حسرت آفرین دوست و همکار گران ارجمان، جاودانیاد خانم دکتر عصمت اسماعیلی، استاد دانشمند و ادیب گروه زبان و ادبیات فارسی آن دانشگاه، موجی از تأسف و دریغ و درد در جامعه علمی و ادبی کشور برانگیخت و آنان که با شأن علمی و اخلاقی ایشان آشنا بودند، این فقدان جبران ناپذیر و دلگزای را به یکدیگر تسلیت گفتند.

به زعم همه صاحب نظران، ایشان هم از نظر علمی و ادبی و هم اخلاقی و اجتماعی، یکی از سرمایه های ارزشمند فرهنگی کشور بودند و چه در ایران و چه در کشورهایی که برای تدریس زبان و ادبیات فارسی اعزام شدند، با عشق و دلسوزی و اخلاصی مثال زدنی کار کردند و شاگردان فراوانی در مکتب دانش و بینش پرفیض خود پروردند و یکی از بهترین و تأثیرگذارترین استادان اعزامی وزارت عتف بودند و در جلسات و تصمیم گیری های این معاونت نیز حضور مغتنم و روشنگری داشتند.

صمیمانه و سوگمندانه، این هجران ماتمبار و جان شکار را به حضرتعالی، خانواده محترم، همکاران گرانقدر و شاگردان آن دانشی بانوی فرزانه تسلیت می گویم و برای ایشان از درگاه خداوند متعال، آرامش و بخشش بی پایان و برای بازماندگان و دوستان، شکیبایی و اجر آرزومندم. هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق.

روانش مینوی و یادش گرامی باد!


( ۱ )