دورۀ آشنایی با ایرانشناسی، فرهنگ و گردشگری

تعداد بازدید:۱۹۸
دورۀ آشنایی با ایرانشناسی، فرهنگ و گردشگری از تاریخ ۱۳۹۹/۶/۱۵ تا ۱۳۹۹/۶/۲۰ در پنج جلسۀ یک ساعت و سی دقیقه‌ای به صورت مجازی (همزمان) و با استفاده از ادوبی‌کانکت به زبان انگلیسی برگزار شد.
دورۀ آشنایی با ایرانشناسی، فرهنگ و گردشگری

دورۀ آشنایی با ایرانشناسی، فرهنگ و گردشگری از تاریخ ۱۵/‏۰۶/‏۹۹‬ تا ۲۰/‏۰۶/‏۹۹‬ در پنج جلسۀ یک ساعت و سی دقیقه‌ای به صورت مجازی (همزمان) و با استفاده از ادوبی‌کانکت به زبان انگلیسی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

موضوع این نشست‌ها عبارت بود از:

نشست اول: زبان فارسی (پیشینۀ زبان فارسی، ادبیات فارسی، پیشینۀ خط و خوشنویسی در ایران)

نشست دوم: تاریخ ایران (تاریخ پیش از اسلام و پس از اسلام)

نشست سوم: گردشگری در ایران (گردشگری فرهنگی- تاریخی و گردشگری غذایی و بررسی غذاهای ایرانی از گیلان تا چابهار)

نشست چهارم: عناصر اصلی فرهنگ ایرانی و مؤلفه‌های هویّت ملی ایران (رسوم باستانی باقی مانده در ایران، ادیان باستانی ایران، میراث فکری ایرانی: از زرتشت و مانی تا خیّام و ملاصدرا)

نشست پنجم: هنر و صنایع دستی ایران (صنایع دستی ایرانی از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب ایران)

هدف از برگزاری این دوره، آشنایی شرکت‌کنندگان با ایران و فرهنگ غنی آن بوده تا موجب ایجاد انگیزه و علاقه برای یادگیری زبان فارسی و فرهنگ ایرانی-اسلامی شود. در این نشست‌ها زبان‌آموزان مشارکت فعال داشته و برگزاری کلاس‌ها به صورت تعاملی انجام شده است.

تعداد فارسی‌آموزان این دوره، به طور تقریبی ۱۰۰ نفر بود. آنها از ملیّت‌های گوناگونی چون هند، بنگلادش، پاکستان، روسیه، ژاپن، عراق، اسپانیا، مکزیک و غیره بودند.

شایان ذکر است، این دوره به صورت آزاد و رایگان برگزار شد.

کلید واژه ها: وزارت علوم مرکز همکاری های علمی بین المللی معاونت گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی زبان فارسی ادبیات فارسی ایران شناسى دوره آشنایی دانشگاه علامه