پیام تسلیت دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل به مناسبت درگذشت سرکارخانم دکتر زهرا استادزاده

تعداد بازدید:۲۵۲
با صدور پیامی، دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی، درگذشت سرکارخانم دکتر زهرا استادزاده را تسلیت گفت
پیام تسلیت دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل به مناسبت درگذشت سرکارخانم دکتر زهرا استادزاده

انا لله و انا الیه راجعون

گل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت
که به باغ آمد از این راه و از آن خواهد شد

خبر تاسف‌بار و باورنکردنی درگذشت خواهر گرانقدر و همکار فرزانه و کوشا و بی‌بدیلمان سرکار خانم دکتر زهرا استادزاده، همه‌ی ما و دوستداران و شیفتگان زبان و ادب فارسی و فرهنگ گرانسنگ ایرانی را سوگوار کرد.
او که بیش از بیست سال، تمام هم و غم خود را برای اعتلای نام ایران و زبان و ادبیاتش در گستره‌ی گیتی صرف کرد و بی هیچ خستگی و شکایتی، حتی وقت خانه و خانواده‌ی گرامی را نیز به پیگیری کار استادان محترم اعزامی اختصاص داد. هرگز مهر بی‌پایان، وجدان کاری و جدیت و صمیمیت آن بانوی گرانمایه را از یاد نخواهیم برد.
این سوگ سترگ را به خانواده‌ی داغدار، بستگان، جامعه‌ی ادبی ایران، دوستان و همکارانشان در معاونت گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در دانشگاه‌های خارج از کشور و استادان گرانقدر اعزامی تسلیت می‌گویم و برای ایشان رحمت و رضوان الهی و برای سوگوارانش، شکیبایی و اجر و سلامت آرزومندم.
به یاری خداوند و همت اهل دل و فضیلت، راه تابناک و پرافتخارش را ادامه خواهیم داد.
خداوند ایشان را با حضرت زهرا (س) محشور کند!

حسین سالار آملی

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی

کلید واژه ها: وزارت علوم مرکز همکاری های علمی بین المللی معاونت گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی زبان فارسی ادبیات فارسی ایران شناسی دکتر زهرا استادزاده پیام تسلیت