آیین پایانی دوره بهاره کلاس های آموزش زبان فارسی-لاهور

تعداد بازدید:۱۹۶
آیین پایانی دوره مقدماتی و پیشرفته نوبت بهاره یادگیری زبان فارسی، عصر روز یکشنبه ۶تیر ماه ۱۴۰۰ با حضور آقای جعفر روناس؛ وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران، استادان فارسی و فارسی آموزان در محل خانه فرهنگ شهر لاهور برگزارشد.

آیین پایانی دوره مقدماتی و پیشرفته نوبت بهاره یادگیری زبان فارسی، عصر روز یکشنبه ۶ تیر ماه ۱۴۰۰ با حضور آقای جعفر روناس؛ وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران، استادان فارسی و فارسی آموزان در محل خانه فرهنگ شهر لاهور برگزارشد. آقای روناس وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور در این نشست صمیمانه از تلاش پیگیر و مستمر فارسی آموزان دوره های مختلف که با جدیت، علاقه دوره بهاره را با موفقیت پشت سرگذاشتند تمجید و تشکر کرد. وی به فارسی آموزان توصیه کرد: یادگیری زبان هر کشور می تواند نقش مهمی در آشنایی با فرهنگ و تمدن آن کشور داشته باشد. با توجه به این واقعیت یادگیری بهتر زبان و ادبیات فارسی نقشی کلیدی در آگاهی و شناخت از فرهنگ غنی، تاریخ با شکوه و تمدن بزرگ ایران اسلامی ایفا می کند.

مسئول خانه فرهنگ کشورمان در لاهور همچنین از علاقمندان به زبان فارسی خواست به مطالعات در حوزه فرهنگ و ادبیات ایران بپردازند و قرار شد متون ساده زبان فارسی ادیبان وشخصیت های تاریخی ایران در اختیار فارسی آموزان قرار گیرد.

در ادامه این نشست هر چند بیشتر فارسی آموزان از نحوه تدریس و برگزاری کلاس های فارسی رضایت داشتند اما برخی از آنان به چالش ها و مشکلات ناشی از برگزاری کلاس های مجازی پرداخته و در ادامه، بر برگزاری کلاس های حضوری در دوره بعدی در محل خانه فرهنگ را تاکید کردند.

در پایان مسئول خانه فرهنگ کشورمان پس از شنیدن پیشنهادها و ارزیابی ها از سوی استادان و فارسی آموزان گفت: در صورت بهتر شدن شرایط و وضعیت کرونایی و با رفع محدودیت ها از سوی دولت محلی ایالت پنجاب و دولت مرکزی پاکستان، برگزاری کلاس های حضوری امکان سنجی می شود.

شایان یادآوری است این دوره از تاریخ ۲۶ فروردین ماه (هفته ای دو جلسه) با حضور ۲۰ نفر فارسی آموز به صورت مجازی در دو سطح مقدماتی و متوسطه و با دوکلاس و دو استاد آغاز شد. علاوه بر ا ین کلاس ها، ۵ کارگاه آموزش ی و یک آزمون میان ترم نیز برای هر دوره برگزار گردید.

دوره تابستانه آموزش زبان فارسی نیز قرار است از ۲۱ تیر ماه ۱۴۰۰ آغاز شود. ‌‌‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: وزارت علوم مرکز همکاری های علمی بین المللی معاونت گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی زبان فارسی ادبیات فارسی ایران شناسی پاکستان